اسباب بازی افزایش تمرکز در کودکان

اسباب بازی افزایش تمرکز در کودکان

دوران کودکی ، برای همه ما ، مهم ترین دوران کل زندگی ماست . بسیاری از دانشمندان بر این باور هستند که از شروع تولد تا هفت سالگی ، تمام شخصیت انسان شکل می گیرد و پس از آن ، تغییرات تکاملی جزیی تری می کند . مهارت های ارتباطی ، اجتماعی ، شخصیتی و … در بزرگسالی ، وابسته به این است که در کودکی ، هر بخش به چه میزان ، رشد کرده است .

بازی کردن در کودکان ، مهم ترین بخش از پروسه یادگیری آن ها است . کودکان باید در بازی کردن و بازی هایی که خوراک مناسبی برای ذهن آن ها است ، مغز خود و مهارت های خود را تقویت کنند . یکی از معضلاتی که بسیاری از کودکان و بزرگسالان در دوران تحصیل خود و پس از آن دارند ، عدم تمرکز و یا تمرکز ضعیف است که می تواند آزار دهنده باشد و آن ها را از انجام کارها به بهترین شکل ، بازدارد . اسباب بازی افزایش تمرکز در کودکان، در دوران کودکی ، می تواند تمرکز و دقت را در کودک ، افزایش داده و ذهن آن ها را قوی تر کند . انتخاب بهترین اسباب بازی افزایش تمرکز ، بر عهده والدین است که با مطالعه کردن و تحقیق ، بتوانند در رشد کودک خود ، بهترین تاثیر را داشته باشند .

می توانید برای دیدن اسباب بازی های تمرکزی اینجا کلیک کنید .

تاثیر اسباب بازی افزایش تمرکز در رشد کودک

  • غلظت را بهبود می بخشد .
  • حافظه بصری را تقویت می کند و موارد جدید را آموزش می دهد .
  • حافظه کوتاه مدت را افزایش می دهد و به تقویت حافظه بلند مدت در کودکان نیز ، کمک می کند .
  • توجه را به جزئیات بیشتر می کند .
  • بهبود توانایی یافتن شباهت ها و تفاوت ها در اشیاء
  • به طبقه بندی اشیایی که توسط صفات مشابه گروه بندی می شوند ، کمک می کند .
  • بهبود واژگان

اسباب بازی افزایش تمرکز ، به کودک شما در آماده شدن برای مدرسه و تحصیل نیز کمک زیادی می کند . کودک شما ، تنها نیاز به بازی های فیزیکی ندارد . هرچند اهمیت این نوع بازی نیز برای سلامت روح و جسم کودک ، لازم است . اما بازی های فکری در سنین پایین تر ، ذهن کودک را برای یادگیری و حل مسیله آماده می کند و او در دوران تحصیل از این مهارت ، استفاده بیشتری خواهد کرد . همچنین در طول دوران مدرسه نیز ، بهتر است همواره ذهن آن ها را با اسباب بازی افزایش تمرکز ، تقویت کنید .

انواع بازی های مناسب برای افزایش تمرکز کودک

بازی های مبتنی بر داستان یا استراتژیک

برای انجام این بازی ها ، همه آن چه کودک شما نیاز دارد ، یک کتاب داستان خوب و تخیل خوب است . چند نسخه از بازی وجود دارد که می توانید  آن ها را از سایت زیر ، تهیه کرده و امتحان کنید  .

با خواندن یک پاراگراف یا دو مورد از داستان شروع کنید . در مرحله بعد ، از فرزند تان بخواهید آن چه را که فکر می کند آینده بعدی باشد ، ارائه دهد . راهنمایی کنید تا مطالب به داستان اصلی متصل شوند . سپس می توانید آن چه را که بعد از این که فرزند شما گفت ، فکر می کند بعدا اتفاق بیفتد ، بازگو کنید . این به ساخت حافظه و تمرکز کار کودک کمک می کند . همچنین می تواند در توسعه منطق و حس طنز کمک کند .

برای بازی های استراتژیک ، کودک شما با قوانین ساده ای روبرو می شود . این قوانین می توانند ساختن یک لگو باشد ، یا طی کردن یک مسیر از بخش های متفاوت یا ساختن یک ماشین کنترلی طبق راهنمای نقشه . پیدا کردن این قوانین ، و تطبیق آن ها با بازی که در اختیار دارد ، می تواند به تمرکز کودک شما و مهارت حل مسایل او ، کمک کند . ممکن است کودک در ابتدای بازی به کمک شما نیاز داشته باشد . به آن ها کمک کنید . بازی های استراتژیک ، بخش های مختلفی از مغز کودک را درگیر می کند و یک اسباب بازی افزایش تمرکز بسیار خوب برای کودکان و حتی برای بزرگسالان نیز هست.

برای خرید این محصول کلیک کنید ← بازی ریسک

برای خرید این محصول کلیک کنید ← بازی هفشمبه

بازی ماز یا پیچ و خم

شما می توانید ماز های مناسب برای سن کودک خود را که یک اسباب بازی افزایش تمرکز بسیار مفید است ، تهیه کنید . با موارد آسان بازی شروع کنید و به جلو بروید .  تا کودک شما ، دلسرد نشود و بتواند مراحل بازی را طی کند . سرعت و خطاها را پیگیری کنید . البته ، فراموش نکنید که کودک خود را در مراحلی که نتیجه خوبی کسب کرده است ، تشویق کنید ! این بازی ، برای تمرکز ، برنامه ریزی ، ترتیب بندی ، سرعت پردازش و ادغام بینایی و دیداری ،  اسباب بازی بسیار مناسبی است .

بازی ماز

برای خرید این بازی کلیک کنید ← بازی ماز

پازل ها

 بازی های پازل برای کودکان ، یک اسباب بازی افزایش تمرکز بسیار مفید است . همچنین برای بچه های دارای اختلال بیش فعالی یا اختلال یادگیری بسیار مناسب است ، زیرا آن ها مانند تمام این تمرینات ، در ساخت پازل “عضله مغزی” خود را تقویت می کنند .

جورچین 9 تایی

برای خرید این بازی کلیک کنید ← بازی صفحه اشکال 9 تایی 

شطرنج

بازی کردن چیزهای مهمی در کارهای روزمره کودک است و بازی کردن هر چیزی می تواند به کودک در بهبود سطح تمرکز کمک کند ، اما بازی های ذهنی حتی بهتر از سایر بازی ها نیز می توانند کمک کنند .

شطرنج یکی از بازی های ذهنی قوی است که به بهبود سطح تمرکز و حتی قدرت تصمیم گیری شما کمک می کند . فهم قوانین شطرنج ممکن است برای کودکان ، دشوار باشد اما نسخه اسباب بازی آن نیز ، در سایت زیر ، موجود است که یک اسباب بازی افزایش تمرکز مناسب برای سنین پایین در کودکان می باشد . علاوه بر آن ، نیاز نیست که کودک ، شطرنج را به درستی بازی کند . درگیر شدن با این بازی و کمک شما ، تاثیرات خود را بر تمرکز کودک ، دارد .

بازی شطرنج

برای خرید این محصول کلیک کنید ← بازی شطرنج

بازی های معمایی

بازی های معمایی ، یک اسباب بازی افزایش تمرکز بسیار عالی برای تمام سنین ،‌ به خصوص کودکان است . معماها ، اغلب پاسخ های ساده ای دارند که حل کردن آن ها مشکل است ، زیرا ذهن انسان با افزایش سن ، پیچیده فکر می کند و ساده نگاه کردن را فراموش می کند . بازی های معمایی به کودک کمک می کند ، همیشه ساده ترین نکات را نیز ببیند و بتواند پیچیده ترین مسائل را با راحت ترین راه حل ها ، حل کند . بازی های معمایی در انواع مختلف خود می تواند برای تمرکز و هوش کودک و قدرت حل مسئله او ، مفید باشد .

برای خرید این محصول کلیک کنید ← بازی معمایی سیر و سفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...