×

اپلیکیشن توی باران

اندروید آی او اس
وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک

وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک

هنگام انتخاب وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک ، به یاد داشته باشید که ساده ترین چیزها ، بهترین انتخاب ها هستند . کودکان در محیطی که با اسباب بازی های درهم شلوغ نشده باشند ، سخت تر یاد می گیرند .

لیست وسایل خانه بازی کودک :

1-بلوک های چوبی

بلوک های چوبی برای مراکز خانه بازی کودک ، فوق العاده هستند . این بهترین بازی باز است . کودکان در استفاده از تخیل و خلاقیت خود ، آزاد هستند . از بلوک های چوبی همچنین می توان در چند روش برای تمرین اشکال ، رنگ ها ، شمارش و موارد دیگر استفاده کرد . و ماکت هایی ساخت که این کار ، خلاقیت و طراحی را در کودکان  تقویت می کند و یکی از وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک ، به حساب می آید .

2-لگو

لگو ، به عنوان یک ابزار ریاضی برای یادگیری در مورد شکل ها ، الگوها ، شمارش و اندازه گیری فوق العاده است . با آجرهای لگو و انواع دیگر آن ، می توان اشکال مختلف ساخت . کودک با لگو بازی ، مهندسی کردن را یاد می گیرد . او می آموزد که چطور باید سازه ای بسازد که نریزد و مقاومت داشته باشد . ذهن ریاضی و منطقی کودک تقویت می شود و او با لگو هایی ثابت یاد می گیرد که دید های متنوع داشته باشد و هندسه های مختلف ، خلق کند .

3-تن پوش کودکانه و وسایل فانتزی

یکی از وسایل مورد نیاز خانه کودک ، وسایل مربوط به لباس و وسایل فانتزی است . همه کودکان ، بعد از دیدن کارتن های دوران کودکی خود ، به شخصیت هایی علاقه شدید پیدا می کنند . در تصورات خود ، جای او را می گیرند و در واقع با آن شخصیت ها زندگی می کنند . اجرای برنامه هایی مانند نمایش ، برای این که به کودکان میدان دهیم تا به جای شخصیت و قهرمان خودشان ، نقش ایفا کنند ، می توانند به ارتقا شخصیت کودک ما کمک کند .

او می آموزد که قهرمان ها می توانند بسیار ملموس باشند و سعی می کند مانند قهرمان خودش رفتار کند . همه ما در بزرگسالی و طول زندگی ، الگو ها و قهرمان هایی را برای خودمان ، انتخاب می کنیم که نگاه کردن و الگو برداری از آن ها ، می تواند در سختی ها و موافق ناامیدی به ما انگیزه تلاش کردن دهد . پس فراهم کردن این امکان در خانه بازی ، برای کودکان بسیار مهم است .

4-پازل

معماها ، همیشه مورد علاقه ذهن کنجکاو و پرسشگر انسان بوده است . از سنین کودکی تا پایان زندگی ، ما فکر کردن و حل کردن را دوست داریم و رسیدن به راه حل به ما حس خوب و مفید بودن می دهد . پازل ها که می توانند از جنس های مختلف باشند ، یکی از وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک است . حل کردن پازل ، به صورت فردی یا جمعی ، در گروه های چند نفره از کودکان ، ذهن آن ها را پویا می کند و ورزش می دهد . به هوش آن ها کمک می کند و تجربه یک کار تیمی خوب با پشتکار است .  پازل ها ، اغلب مربوط به جغرافیا ، یک اثر هنری و … می باشند . شناخت و درک کودکان از مسائل در مراحل حل کردن یک پازل ، بیشتر می شود .

پازل

5-تاب

یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک ، تاب می باشد .

 • تاب بازی کردن ، می تواند تأثیر زیادی در توانایی مغز کودک برای پردازش اطلاعات حسی داشته باشد .
 • تاب بازی کردن ، یک فعالیت عالی برای کمک به توسعه سیستم دهلیزی کودک است . کودکانی که دارای سیستم دهلیزی توسعه نیافته ای هستند ، ممکن است احساس تعادل نداشته باشند . غالباً تعادل آن ها کم می شود و ممکن است برای پیشرفت سیستم دهلیزی آن ها به فعالیت هایی مانند تاب بازی کردن ، نیاز باشد .
 • تاب بازی کردن در کودکان ، به ارتقاء سطح آگاهی و هماهنگی بدن کمک می کند . دانستن اینکه انگشتان دست شما در ارتباط با بدن شما است . فعالیت هایی مانند نوشتن ، رنگ آمیزی و برش به آگاهی کامل بدن احتیاج دارند که بازی کردن با تاب ، می تواند کودکان را برای این امر ، توانمند تر کند .
 • تاب بازی کردن ، یک فعالیت خوب برای ترویج توسعه سیستم پروپیواسکپی ما است . سیستم اختصاصی وظیفه برنامه ریزی مغز و همچنین حرکات درجه بندی (دانستن اینکه برای انجام یک کار چقدر فشار لازم است) را به عهده دارد . کودکانی که دارای سیستم proprioceptive توسعه نیافته اند ، ممکن است  در فعالیت های تطبیقی مانند ریختن آب ، بستن دکمه لباس یا بند کفش ، شستن دست ها و … ، به مشکل بخورند و به همین دلیل ،  تاب ، از وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک است تا بتواند این تعادل را در مغز کودکان ما ، تقویت کند .
 • تاب به بچه ها اجازه می دهد حرکات هماهنگ را توسعه دهند ، و بازوها ، پاها و تنه بدن خود را تقویت کنند . حرکات مختلف زیادی برای هماهنگی بدن هنگام تاب بازی کردن ، رخ می دهد .
 • تاب بازی کردن ، می تواند کودک را آرام کند و به او آرامش دهد و برای کاهش استرس در کودک ، یک بازی فوق العاده است . کودکی که ساکت و درون گرا است ، ممکن است سوار شود و بعد شروع به آواز خواندن یا صحبت کند .
 • تاب ، حل مسئله و ریسک پذیری را ارتقا می بخشد .

6-سرسره

چرا سرسره یکی از وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک است ؟

 • اکثر کودکان هنگام جستجوی محیط های اطراف خود ، به طور طبیعی شجاعانه عمل می کنند ، زیرا این فرآیند یادگیری برای آن ها بسیار موثر است . با این گفته ، در دنیایی که با دستورالعمل های ایمنی و رفتارهای تحت نظارت ، احاطه شده هستند و ممکن است برای کودکان خطر آفرین باشند ، سرسره ، جزء معدود مکان هایی است که کودک می تواند آزادانه سطح بالایی از آدرنالین و شادی را تجربه کند ، بدون اینکه نگران آسیب و یا خطر احتمالی باشد .
 • از هر کودکی بپرسید که چه وسایلی از وسایل بازی برای آن ها بیشترین لذت را دارد ،  مطمئن باشید که سرسره ، یکی از اولین پاسخ هایی است که می شنوید .
 • سرسره های امروزی ، در وسایل مورد نیاز خانه کودک ، از پلاستیک با فرم چرخشی ساخته شده اند و سطوح نچسب ایمنی با کیفیت را در اختیار کودکان ، قرار می دهند .
 • سرسره بازی ، باعث ایجاد اعتماد به نفس و ارتقا مهارت اکتشاف در کودکان می شود. در حالی که حرکت از سرسره ، بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است ، به شهامت صعود به بالای سرسره نیز نیاز دارد . کودک یاد میگیرد تا اعتماد به نفس بالا رفتن از سرسره را یاد بگیرد . خیلی از کودکان از لیز خوردن ، می ترسند اما اشتیاق سر خوردن ، آن قدر برایشان زیاد است که هرطور شده ، امتحان می کنند . همین فعالیت سرسره بازی ، بالا و پایین رفتن ، برای کودک در تمام طول زندگی اش ، نمونه ایست از شهامت بالا رفتن و سقوط کردن با اعتماد به نفس و غلبه بر ترس افتادن و شکست خوردن . این یک موفقیت باورنکردنی برای کودکان است .
 • سرسره یکی از وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک است ، زیرا یک انگیزه عالی برای فعالیت های بدنی است .
 • سرسره بازی ، همچنین مهارت های اجتماعی و سازمانی را به کودکان می آموزد . کودکان یاد می گیرند که چگونه صبر کنند و خارج از نوبت خود ، عمل نکنند .

7-تخته ها و وسایل نقاشی کردن

تجهیزات نقاشی ، از وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک است . نقاشی کردن در مراحل رشد یک کودک ، تاثیرات بسیار مهمی دارد .

اهمیت نقاشی و تجهیزات آن به عنوان وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک :

 • مراحل رشد کودک ، در نقاشی کردن او ، منعکس می شود . هنر هر کودک منحصر به فرد است . همه کودکان مراحل مشابه را طی می کنند ، اما سنی که این اتفاق می افتد ، مرحله اول ” آزمایش ” است ، جایی که کودکان خردسال می آموزند که چگونه می توانند روی کاغذ خط خطی کنند . هنگامی که کودکان ، کنترل بیشتری روی قلم خود دارند ، احتمالاً آنها می توانند الگوهای دایره ای استفاده کنند و کمتر از صفحه استفاده کنند . مرحله بعدی جایی است که این دایره ها و خطوط مانند ، به افراد یا اشیا در دنیای واقعی تبدیل می شوند ،
 • رنگ آمیزی در کتاب ها ممکن است مانع پیشرفت شود . برخی تحقیقات نشان داده اند که رنگ آمیزی در کتاب ها ممکن است برخی از خلاقیت های کودکان و استقلال بیان آن ها را محدود کند . برخی از کودکان ممکن است از نقاشی های موجود در این کتاب ها به عنوان الگویی از آنچه یک شیء باید به نظر برسد ، استفاده کنند . در نتیجه بهتر است تخته های وایت برد و وسایل دیگر نقاشی های آزاد را در لیست وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک ، قرار دهید .
 • توسعه استقلال هنری . نقاشی به رشد کودکان کمک می کند .
 • توسعه مکالمات در مورد هنر .
 • تجربیات جدید ، افق های جدید . کودکان برای ترسیم و ترسیم نیاز به وسایل متنوعی دارند .  وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک ، در زمینه نقاشی ، می توانند قلم ، گچ ، مداد رنگی ، رنگ و برس باشند . مواردی مانند کاغذ ، مقوا ، جعبه ، تخته یا حتی بوم ، مواد خوبی برای ترسیم هستند .

8-خمیر بازی

خمیر بازی دست ساز و بی خطر از وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک است . او باید بتواند بدون محدودیت و با متریالی منعطف ، آن چه را که تصور می کند ، بسازد و عینا آن را ببیند . این کار ، قدرت تجسم و خلاقیت کودکان را تا حد زیادی رشد می دهد . و برای توسعه و پیشرفت نیمکره راست آن ها ، بسیار مفید است .

9-بازی های فکری

 • بازی های فکری از انواع مختلف ، جزو وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک ، می باشد . بازی های فکری ، فرصت هایی برای یادگیری اولیه ارائه می دهند . حتی بازی های ساده به کودکان ، کمک می کند تا رنگ ها را بشمارند ، فضاها را بشمارند ، و هماهنگی چشم و مهارت در کارت های متحرک و تکه های اطراف تابلو را توسعه دهند . بعلاوه ، یادگیری صبور بودن برای رسیدن نوبت و پیروی کردن از قوانین بازی ، درس های مهمی هستند که کودکان باید یادگیرند تا بتوانند در بزرگسالی ، شخصیت های اجتماعی سالمی داشته باشند .
 • بازی های فکری ، راهی آسان برای افزایش رشد مغز کودکان و نوجوانان است . بازی های استراتژی برای کمک به لوب های جلوی مغز مفید هستند .
 • بازی های فکری که از وسایل مورد نیاز خانه کودک هستند ، مهارت های زبان را تقویت می کنند .
 • بازی های فکری ، می تواند یک راه آگاهانه برای کمک به بچه ها باشد که روی مهارت های خود تمرین کنند . مانند واژگان و …
 •  تمرکز کودک را بسیار بالا می برند . بازی های فکری که بدون وقفه انجام می شوند ، می توانند به افزایش تمرکز و  توجه کودک کمک کنند .
 • بازی فکری ، ارزش کار تیمی را آموزش می دهد . بازی های فکری ، اغلب متا پیام های مربوط به زندگی را به بچه ها ارائه می دهند : شانس شما می تواند در یک لحظه تغییر کند ، بهتر یا بدتر شود . اما علاوه براین ، به آن ها آموزش می دهد که هیچ چیز تضمینی ندارد ، بازی های تخته ای روش خوبی برای تشویق بچه ها در سنین مختلف برای همکاری و همدلی با یکدیگر هستند . کاری که باید در طول زندگی انجام دهند .
 • بازی های فکری ، اضطراب را تسکین می دهند .  این بازی ها ،‌ به بچه های مضطرب کمک کنند که یاد بگیرند که چگونه راحت تر و با آرامش بیشتر، زندگی کنند . بازی های تخته ای می توانند راهی آسان تر برای ایجاد روابط بین فردی با همسالان ، فراهم کنند ، زیرا کودک می داند چه انتظاری از او وجود دارد .
 • بازی های فکری از وسایل مورد نیاز خانه کودک هستند ، زیرا آن ها به بچه ها نشان می دهند که چگونه یک بازنده خوب باشند . اگر با کودکی بازی می کنید که تحمل ناامیدی و شکست ندارد ، و از دست دادن برای او بسیار دشوار است ،  بردن و باختن در بازی های فکری و جمعی ،‌ به آن ها شیرینی بردن و باختن را نشان می دهد و آموزش می دهد اگر در زندگی ، جایی باختند ، بدون ناراحتی و پرخاش ، منتظر بمانند و تلاش خود را بیشتر کنند تا بتوانند دوباره برنده شوند .

از دیگر وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک :

لیست وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک چیست ؟

شما می توانید کامل ترین لیست وسایل خانه بازی کودک را در توی باران ببینید. این لیست شامل تجهیزات و اسباب بازی های مورد نیاز است.

چگونه وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک را ارزان بخریم؟

وسایل خانه بازی کودک معمولا گران هستند اما توی باران با در نظر گرفتن رفاه مشتریان تمامی وسایل مورد نیاز خانه بازی کودک را با تخفیف ویژه و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می دهد.

حمل و نقل وسایل خانه بازی کودک به چه صورت انجام می شود؟

در توی باران تمامی خرید های بالای 300 هزار تومان از خدمات حمل و نقل رایگان برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه