×

اپلیکیشن توی باران

اندروید آی او اس

تجهیزات خانه بازی کودکان

تجهیزات خانه بازی

برای بچه ها بسیار مهم است که زمان بازی طولانی و بدون ساختار داشته باشند . و همچنین برای رشد مهارت های فردی و اجتماعی هر کودک ، نیاز است که در دوران کودکی بتواند بازی کند . و مهم تر از آن ، این که بازی های مفید برای رشد فردی خود را انجام دهد . بسیاری از والدین با توجه به زندگی های مدرن ، کودکان خود را از مراحل ابتدایی رشد ، در خانه های کودک ثبت نام می کنند ، تا بتوانند زمانی از روز را صرف بازی با هم سالان خود کنند . اما آن چه که مهم است در انتخاب یک خانه بازی خوب ، تجهیزات خانه بازی کودکان است . اگر تجهیزات  خانه بازی ، فکر شده و متناسب با نیاز کودک شما باشد ، می توانید مطمئن باشید که او علاوه بر بازی کردن ، در مسیر رشد خود ، قدم بر می دارد .

تجهیزات خانه بازی

لیست تجهیزات خانه بازی کودکان :

برای دیدن انواع تجهیزات خانه بازی و قیمت های آن ها می توانید روی لینک هر کدام از محصولات کلیک کنید.

سرسره 

تاب

الاکلنگ و کجاوه

استخر توپ و شن 

میز و صندلی

پلی گراند

ترامپولین و جامپینگ

تخته وایت برد و نقاشی

تکان دهنده برقی

تونل

سازه های فومی

اسباب بازی مشاغل

کف پوش و دیوار پوش

سایر بازی ها 

اهمیت بازی کردن در کودکان :

 • براساس گزارش بالینی آکادمی اطفال آمریکا ، ” بازی برای توسعه ضروری است ، زیرا به بهبود شناختی ، جسمی ، اجتماعی وعاطفی کودک کمک می کند . ” بازی ، برای کمک به کودکان در توسعه اجتماعی ضروری است . مهارت ها ، زیرا آن ها یاد می گیرند با دیگران همراه شوند ، انعطاف پذیر باشند و… . بازی به کودکان کمک می کند تا رشد عاطفی سالم را بدست آورند ، زیرا به آن ها امکان می دهد تجربیات آگاهانه و ناخودآگاه خود را در مورد احساسات خود در مورد زندگی و چیزهایی که در اطرافشان می گذرد بیان کنند . برای مثال اگر شما برای تجهیزات خانه بازی کودک ، یک چرخ و فلک کوچک تهیه کرده اید و بچه ها با یکدیگر و گروهی با آن بازی می کنند ، از هیجان فریاد می کشند ، می خندند و یا حتی شاید بترسند و گریه کنند ، همه این ابزار شناخت و ابراز احساسات آن ها ، نسبت به زندگی و درون خودشان است .

سرسره

برای دیدن این محصول و محصولات مرتبط کلیک کنید ← سرسره 

 • بازی برای رشد عصبی کودک ، مهم است . با بازی ، کودکان در مسیر رشد سالم مغز قرار می گیرند ، زیرا بازی ها ، بسیاری از اتصالات عصبی را تقویت می کنند ، که در صورت عدم استفاده از آن ها ، از بین می روند یا تضعیف می شوند.
 • کمسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد بازی را به عنوان حق هر کودک به دلیل اهمیت آن در رشد بهینه کودک به رسمیت شناخته است . همچنین برای تجهیزات خانه بازی کودکان نیز استاندارد هایی مشخص شده است که مراکز خانه های بازی باید آن را رعایت کنند . تا به سلامت کودک لطمه ای وارد نشود .
 • بازی به کودکان کمک می کند تا با مدرسه سازگار شوند و برای یادگیری ، آماده تر شوند . وقتی به کودکان اجازه داده می شود ، بدون محدودیت از اسباب بازی ها و تجهیزات خانه بازی استفاده کنند ، و بدون داشتن وظیفه ای مشخص ، تنها بازی کنند ، بیشتر متمرکز می شوند ، و در انجام وظایف خود نیز ، مشتاق تر و موفق تر عمل می کنند .
 • سبک زندگی مدرن اغلب به زمان کمتری برای تعامل با کیفیت والدین و فرزند و بازی کودک محور منجر می شود . اتفاقات روزمره و شاغل بودن پدر و مادر ، اجازه نمی دهد تا والدین بتوانند زمان های مفید و با کیفیتی را صرف بازی هدفمند با کودکان خود کنند . خانه کودکان و تجهیزات خانه بازی که برای انواع مختلف بازی ها فراهم شده اند ، تا حدودی سعی می کند کودک را در معرض بازی های هدفمند قرار دهد ، اما این نباید فراموش شود که حضور والدین و زمان گذاشتن برای کودک ، تا چه حد می تواند به رشد شخصیتی او و ارتباط بهتر خانوادگی ، کمک کند .
 • کودکان یاد می گیرند چگونه با یکدیگر بازی کنند ، حل و فصل اختلافات ، تصمیم گیری ، سرسخت بودن و کار کردن در گروه از طریق بازی های مختلف و تجهیزات خانه بازی برای کودکان فراهم می شود . اگرچه برخی از کودکان نسبت به سایر افراد در این مهارت ها ، قوی تر هستند ، اما اکثر کودکان از طریق بازی با فرزندان دیگر قادر به رشد مهارت های اجتماعی هستند . حتی بازی کردن به تنهایی می تواند به کودک کمک کند تا اعتماد به نفس ، اطمینان خاطر ، مهارت تصمیم گیری و موارد دیگر را کسب کند .
 • بازی به کودکان اجازه می دهد تا بتوانند احساسات خود را شناسایی کنند ، بیان کنند و یاد بگیرند . کودکان نسبت به وقایع احساساتی دارند . کودکان از احساسات خود و دیگران و نحوه مدیریت احساسات با بیان آن ها و کار کردن از طریق احساسات در بازی ، آگاه تر می شوند . ممکن است در تجهیزات خانه بازی کودکان ، دسته ای از بازی های فکری گروهی نیز وجود داشته باشد . کودکان در زمان انجام بازی فکری ، حس رقابت ، حسادت ، تلاش ، پشتکار و یا حتی بردن و باختن را تجربه می کنند و می آموزند که با هر کدام از این احساسات باید چگونه رفتار کنند . بدون شک ، رشد درست این احساسات و رفتار با آن ها ، در کودک به تنها امکان پذیر نیست و نظارت و راهنمایی های یک مربی یا والدین آگاه را نیز می طلبد .

برای دیدن این محصولات و محصولات بیشتر کلیک کنید ← تونل

 • کودکان می توانند از طریق بازی ، تجربه های زندگی خود را حس کنند . کودکان چیزها را مانند بزرگسالان نمی بینند ، بنابراین می توانند از بازی برای درک بهتر تجربیات زندگی استفاده کنند .
 • والدین می توانند با یادگیری نحوه بازی با آن ها به روشی خاص ، به کودکانی که طیف گسترده ای از مشکلات را تجربه می کنند ، کمک کنند . ممکن است تجهیزات خانه بازی کودکان نیز ، امکان بازی با والدین را برای کودکان فراهم کرده باشد . مشکلاتی که ممکن است کودک به آن ها دچار شده باشد و با بازی قابل حل باشنذ ، شامل مشکلات عاطفی ، اختلالات رشد فراگیر، مشکلات گفتاری ، عقب ماندگی ذهنی ، طلاق والدین ، ​​شرایط در معرض خطر ، جابجایی ، مهاجرت ، سوءاستفاده  ، تشخیص سلامت روان ، مشکلات مربوط به فرزند خواندگی و بیماریهای مزمن است . ، مشکلات اجتماعی ، بیش فعالی ، معلولیت ، مشکلات یادگیری ، قرار گرفتن در معرض خشونت . روش هایی وجود دارد که والدین می توانند با استفاده از انواع خاص اسباب بازی ها و انواع خاصی از تعامل ، به فرزندان خود در این نوع مسائل کمک کنند .
 • والدین می توانند با یادگیری نحوه بازی با کودکان به روشی خاص با استفاده از تجهیزات خانه بازی کودکان که به طور خاص طراحی شده اند ، روابط خود را با فرزندان شان به طور قابل توجهی بهبود بخشند . هنگامی که والدین با فرزند خود هستند و واقعاً روی فرزند خود تمرکز می کنند ، رابطه آن ها با فرزندشان می تواند تا حد زیادی بهبود یابد . زمان بازی لازم نیست ساعت ها در روز اتفاق بیفتد . یک بازی مناسب حتی کوتاه مدت ، می تواند تاثیر خود را به درستی در تربیت و رشد کودک آن ها ، بگذارد .

تاب

برای دیدن این محصولات و محصولات بیشتر کلیک کنید ← تاب

بازی چیست؟

بازی ، یک بخش اساسی و مهم رشد همه کودکان است . بازی به این صورت است که کودکان یاد می گیرند که معاشرت کنند ، فکر کنند ، مشکلات را حل کنند و از همه مهمتر ، سرگرمی به عنوان یک منبع عاطفی را تجربه کنند .

بازی را می توان به عنوان یک فعالیت لذت بخش تعریف کرد که شخص به طور داوطلبانه درگیر آن می شود ، انگیزه دارد و شامل برخی عناصر غیر لفظی است که با تنوع تجهیزات خانه بازی می تواند اهداف متفاوتی را دنبال کند . 

چرا بازی مهم است ؟

لارنس کوهن در کتاب خود با عنوان « فرزند پروری مؤثر » ، اظهار داشت که سه هدف اصلی بازی وجود دارد .

 • بازی روشی اساسی برای یادگیری است ، به کودکان اجازه می دهد تا نقش های بزرگسالان را تمرین کنند و مهارت های جدید را به دست آورند .
 • بازی در خدمت نیاز شدید کودک به دلبستگی ، محبت و نزدیکی است . یکی از دلایل رعایت و تنوع استاندارد ها در تجهیزات خانه بازی کودکان نیز ، همین تاثیر بسیار زیاد و شاید نامحسوس بازی در شخصیت و ادراک او از زندگی است .
 • بازی به کودکان کمک می کند تا از پریشانی عاطفی بهبود یابند . به گفته کوهن ، ” با بازی کردن ، بهبودی عاطفی می تواند انجام شود .”

برای دیدن این محصول و محصولات بیشتر کلیک کنید ← الاکلنگ و کجاوه

چرا بچه ها به انواع مختلف بازی و تجهیزات خانه بازی نیاز دارند ؟

محقق ، میدلرد پارتن ، محقق کار ، که در دهه 1930 میلادی با کار هنری مشغول کار بود ، بازی را شش مرحله تعریف کرد که رشد اجتماعی کودکان را نشان می دهد.

طبق تحقیقات برخی از دانشمندان ، بازی در کودکی شش مرحله است که هر کدام به گونه ای در رشد کودک موثر هستند . همانطور که کودکان رشد می کنند و تکامل می یابند ، بازی ها نیز برای آن ها ، تکامل می یابند . انواع خاصی از بازی با گروه های سنی خاص همراه است ، اگرچه همه نوع بازی در هر سنی اتفاق می افتد . تجهیزات خانه بازی نیز با توجه به رده سنی و نوع بازی ها ، باید متناسب و متفاوت باشد .

 • بازی بی شکل

از بدو تولد تا حدود سه ماه ، کودک شما مشغول بازی بی شکل است . به نظر می رسد نوزادان حرکات تصادفی و بدون هدف مشخص انجام می دهند ، اما این شکل اولیه بازی در زندگی کودک است .

 • بازی انفرادی

از سه تا 18 ماه ، کودکان بیشتر وقت خود را صرف بازی به تنهایی می کنند . به نظر می رسد در حین بازی انفرادی ، بچه ها متوجه بچه های دیگر نمی شوند که در همان نزدیکی نشسته یا بازی می کنند . آن ها با تماشا ، گرفتن و لمس اشیاء در حال کشف دنیای خود هستند . پس اگر کودک شما در مرحله بازی انفرادی قرار دارد ، خانه بازی را برای او انتخاب کنید که تجهیزات خانه بازی به صورتی باشد که امکان بازی انفرادی را فراهم کند . عروسک ها ، ماشین های کنترلی ، وسایل نقاشی ، ساخت  لگو و … برخی از وسایل بازی انفرادی برای کودکان است .

بازی انفرادی برای تمام کودکان نیاز است . حتی کودکانی که در مرحله بازی های گروهی قرار دارند .

برای دیدن این محصول و محصولات بیشتر کلیک کنید ← استخر توپ و شن 

 • بازی چشم نواز

بازی چشم نواز ،  اغلب مراحل اولیه کودکی ،  اتفاق می افتد . کودک در حالی که یاد می گیرد چگونه  با دیگران ارتباط برقرار کند ، زبان را از طریق مشاهده و گوش دادن فرا می گیرد .

 • بازی موازی

از سن 18 ماهگی تا دو سالگی ، کودکان بدون هیچ گونه تعامل ، شروع به بازی در کنار یکدیگر می کنند . برای مثال از تجهیزات خانه بازی کودکان ، وسایلی مانند ، سرسره ، می تواند امکان بازی موازی را فراهم کند . کودک در کنار کودکان دیگر بدون تعامل با آن ها ، می تواند بازی کند تا در مراحل بعدی ، آماده تعامل و ارتباط با کودکان دیگر شود

 • بازی های جمعی

وقتی فرزندان شما در حدود سه تا چهار سال سن دارند ، بیشتر به اسباب بازی های کودکان دیگر علاقه مند می شوند . کودکان شروع به معاشرت با کودکان دیگر می کنند . بازی ارتباطی به کودک  شما کمک می کند تا چه کاری را انجام دهد و چگونه طرفی از یک تعامل باشد . کودکان هنر به اشتراک گذاری ، توسعه زبان ، مهارت های حل مسئله و همکاری را یاد می گیرند .

 • بازی اجتماعی

کودکان در حدود سه سالگی شروع به معاشرت با سایر کودکان می کنند . با تعامل با سایر کودکان در تنظیمات بازی ، کودک قوانین اجتماعی مانند مبادله و همکاری را می آموزد . کودکان شروع به اشتراک گذاری اسباب بازی ها و ایده ها می کنند و از قوانین و دستورالعمل های تعیین شده پیروی می کنند . آن ها شروع به یادگیری استفاده از استدلال اخلاقی برای ایجاد حس ها می کنند . تجهیزات خانه بازی کودکان باید در این مرحله ، برای شما بسیار اهمیت داشته باشد . چرا که این مرحله یکی از مهمترین مراحل رشد کودک شما و مهارت ها ، در اوست و باید به درستی این مرحله را پشت سر بگذارد . بخش های مهم و اولیه مهارت های اجتماعی و تعاملی در کودکان با بازی های اجتماعی شکل می گیرد و گسترش پیدا می کند .

برای دیدن این محصول و محصولات بیشتر کلیک کنید ← تکان دهنده برقی

 • دسته بندی های بازی

بازی ها را می توان با انواع فعالیت هایی که کودکان در طول بازی به آن مشغول هستند ، توصیف کرد . و طبق آنها تجهیزات خانه بازی را خریداری کرد و یا یک خانه بازی را انتخاب کرد .

 • بازی فیزیکی

وقتی کودکان ، فعالیت هایی مانند دویدن ، پرش و بازی هایی از جمله پنهان کردن و جستجو کردن و… را انجام می دهند ، درگیر بازی فیزیکی می شوند . بازی بدنی فرصتی برای کودکان ایجاد می کند تا قدرت ، هماهنگی و ورزش در عضلات را تمرین کنند . کودکان همچنین یاد می گیرند که نوبت خود را رعایت کنند و پیروزی یا باخت را بپذیرند . متاسفانه در دنیای مدرن امروز که موبایل ها و کامپیوتر ها ، جایگزین بازی های سنتی شده اند ، فعالیت بدنی و بازی های فیزیکی در کودکان بسیار پایین آمده است . بسیاری از کودکان از چاقی ، تنبلی و مشکلات بدنی رنج می برند و یکی از دلایل آن ، نبود بازی های فیزیکی است . تجهیزات خانه بازی کودکان ، باید امکان بازی های فیزیکی را برای کودکان قراهم کند ، تا آن ها بتوانند فعالیت های جسمی خود را افزایش دهند .

 • بازی سازنده

در این نوع بازی ، کودکان چیزهایی را می سازند  . بازی سازنده از نوزادی شروع می شود و با رشد فرزندتان پیچیده تر می شود . در حین بازی سازنده ، کودکان اشیاء را کشف می کنند ، الگوها را کشف می کنند و مشکل را حل می کنند . ان ها خانه می سازند ، وسایل را روی هم قرار می دهند و احجام مختلف به وجود می آورند . بازی های سازنده برای کودکان بسیار مهم است و حتما باید شرایط بازی کردن ، برای آن ها فراهم شود .

 • بازی رسا

کودکان یاد می گیرند احساسات خود را هنگام بازی بیان کنند . تجهیزات خانه بازی مانند مداد رنگی ، رنگ و خمیر بازی ، بیان احساسات را برای کودکان راحت تر می کند . کودکان خلاقیت و ارتباط نمادین را از طریق بازی رسا توسعه می دهند .

 • بازی فانتزی / دراماتیک

کودکان یاد می گیرند در طول بازی فانتزی ، فراتر از دنیای خود را ایجاد و تصور کنند . آن ها ، نقش های بزرگسال را به عهده می گیرند و یاد می گیرند که به شیوه های انتزاعی فکر کنند . کودکان تصورات خود را بیان می کنند و از کلمات و اعداد جدید برای بیان مفاهیم و تصورات استفاده می کنند . کودکان می توانند موقعیت ها را مجدداً تصویب کنند ، با زبان ها آزمایش کنند و یاد بگیرند احساسات را هنگام بازی بیان کنند .

برای دیدن این محصول و محصولات بیشتر کلیک کنید ← اسباب بازی مشاغل

 • بازی تعاونی

بازی تعاونی در اواخر دوره پیش دبستانی شروع می شود . این بازی ها ، با اهداف گروهی و قوانین تنظیم شده برگزار می شود . حداقل یک رهبر وجود دارد ، و کودکان ممکن است در یک گروه یا گروه رقیب ، با هم بازی کنند .  کودکان از دنیای خودمحور،  به سمت درک اهمیت تعاملات و قوانین اجتماعی می روند .

بازی با قواعد ، این مفهوم را به کودکان می آموزد که زندگی دارای قوانینی است که همه باید از آن ها پیروی کنند .

 • بازی مجازی / دیجیتال

هنگامی که کودکان بازی های ویدئویی  یا کامپیوتری را انجام می دهند ، به نوعی بازی انفرادی می کنند . هیچ تعامل یا پیامدهای اجتماعی وجود ندارد . بازی مجازی ، تأثیر منفی بر عملکرد اجرایی کودک و مهارت های اجتماعی ، از جمله تماس چشمی و طول توجه دارد . در انتخاب به این توجه کنید که تجهیزات خانه بازی کودک ، بیشتر بازی های غیر مجازی باشد و اگر بازی های دیجیتال نیز در اختیار کودکان می گذارد ، زمان آن بسیار محدود باشد .

نقش والدین در بازی

والدین نقش مهمی در بازی دارند . بازی کردن با فرزندتان به او کمک می کند تا با الگوبرداری از اعمال خود یاد بگیرد که چگونه اسباب بازی ها و سایر مواد بازی را دستکاری کند .

برای والدین ، ​​داشتن یک ایده کلی در مورد نحوه تکامل بازی بچه ها که در بالا بیان شد ، می تواند سطح آگاهی آن ها را بالا ببرد ، و همچنین آن هاا را به سمت اسباب بازی ها و فعالیت های مناسب سن کودک ، راهنمایی کند .

برای دیدن این محصول و محصولات بیشتر کلیک کنید ← پلی گراند

فواید بازی خانوادگی :

 • بازی با کودکان ، یک نوع استراحت برای همه اعضای خانواده به خصوص والدین است . زیرا بازی در دنیای کودکانه ، شما را وادار می کند که مانند یک کودک رفتار کنید و خوشحال باشید .
 • بازی با کودکان ، کانال های ارتباطی والدین و کودک را بسیار تقویت می کند . والدین می توانند نصحیت ها یا گوشزدهای خود را حین بازی کردن و با زبانی تاثیرگذار تر ، به کودکان خود منتقل کنند .
 • خانواده می تواند به فرزندان خود ، احساس ارزشمند بودن و عضوی از تیم بودن را بدهد و در رشد اعتماد به نفس او ، تاثیر مثبت بگذارد . کودک برای زندگی در جامعه بزرگسالان به خودباوری و اعتماد به نفس، نیاز دارد .
 • بازی با کودکان ، رابطه پدر و مادر را نیز قوی تر می کند .

برای دیدن این محصول و محصولات بیشتر کلیک کنیدتونل

انتخاب یک خانه بازی مناسب برای کودکان  که تنوع درستی از تجهیزات خانه بازی دارد ، انتخاب بسیار هوشمندانه و درستی است ، که می تواند به کسب مهارت های اجتماعی فرزند شما ، کمک کند . اما این موضوع نباید دلیل بر آن شود که شما به عنوان پدر و مادر، از مسئولیت تربیتی خود سر باز زنید و زمان کافی را برای کنترل خانه بازی کودک خود ، فعالیت های او و همچنین وقت گذراندن با کودک تان ، صرف نکنید . بسیاری از ناهنجاری هایی که افراد در بزرگسالی به آن ها دچار می شوند و یا نمود پیدا می کنند ، ریشه در تربیت آن ها از بدو تولد تا هفت سالگی دارد .

لیست تجهیزات خانه بازی کودک شامل چه مواردی است ؟

لیست تجهیزات خانه بازی کودک در توی باران به صورت کامل معرفی شده است و می توانید با استفاده از این لیست اقدام به خرید کنید.

چگونه تجهیزات خانه بازی کودک را با قیمت مناسب تهیه کنیم ؟

توی باران برای رضایت مشتریان خود اقدام به عرضه تجهیزات خانه بازی کودک با قیمت عمده کرده است که فرصت مناسبی برای خرید فراهم می کند.

ارسال تجهیزات خانه بازی کودک به چه صورت است ؟

ارسال محصولات تمامی خرید های بالای 300 هزارتومان در کل ایران رایگان است.

چرا باید از توی باران خرید کنیم؟

1- ارائه تمامی تجهیزات با قیمت عمده
2- ارسال رایگان به تمام کشور برای خرید های بالای 300 هزارتومان
3- تنوع زیاد محصولات
4- موجودی اسباب بازی و تجهیزات بازی برای تمامی گروه های سنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه